Menu

1.     W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii – po liturgicznej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa - uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msze św. o godz. 7.3o, Suma z procesją o 11.oo i o 16.oo. Sumę odpustową o godz. 11.oo odprawi ks. Bogusław Pasierb, proboszcz parafii Żegocina.

Na uroczystość Odpustową zapraszam wszystkich naszych Parafian a także miłych Gości. Zaprośmy także nasze rodziny.

 

2.     Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

·        Poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła

·        Wtorek – błogosławionego Romana Sitki, kapłana i Towarzyszy, męczenników

·        Środa – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

Jest to 13 dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie o godz. 19.oo

·        Czwartek – błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.oo.

 

3.     W piątek 15 czerwca przypada 6 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. W tym dniu modlimy się za naszego pasterza.

Po Mszy św. wieczorowej o 18.3o spotkanie Rady Duszpasterskiej, a w przyszły piątek 22 VI spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

4.     Bóg zapłać rodzinom pomagającym w sprzątaniu kościoła. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy na sobotę  rodziny z ul. Trakt Królewski: Saczka Teresa, Maślak Barbara, Duc Renata i Sumara Maria.

 

5.     Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Miłym Gościom za obecność na naszym Odpuście i wspólną modlitwę. Bóg zapłać ks. Proboszczowi Bogusławowi za ofiarę Mszy św., Słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom naszego dekanatu na czele z ks. Dziekanem. Dziękuję lektorom i ministrantom, dzieciom Komunijnym i dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim za uświetnienie naszej uroczystości.

 

6.     W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp Zbigniew Zachara z ul. Kościelnej. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.